Czym powinien wyróżniać się dobry krem pod oczy?

W pielęgnacji skóry twarzy często stawiamy na uniwersalne kosmetyki. Należy jednak pamiętać, że okolice oczu to obszar wymagający specjalnej uwagi. Powodów jest kilka, a jednych z nich jest fakt, że skóra pod oczami jest bardzo cienka, przez co ma większą skłonność do powstawania zmarszczek i drobnych linii mimicznych. W związku z tym niezbędny jest zakup dobrego kremu pod oczy, który nie tylko nawilży tę okolicę, ale także sprawi, że będzie ona prezentować się promiennie i młodo.

Naturalne kremy pod oczy – jakie są ich zalety

Jeżeli doceniamy korzyści płynące ze stosowania naturalnych kosmetyków do skóry twarzy i ciała, zdecydujmy się także na dobry krem pod oczy o ekologicznym składzie. Dzięki temu zapewnimy sobie następujące rezultaty:

  • Skóra pod oczami stanie się rozjaśniona, dzięki czemu będzie wyglądać młodziej.
  • Delikatne napięcie skóry pod oczami da efekt subtelnego liftingu, przez co spojrzenie stanie się świeższe i bardziej wyraziste.
  • Redukcja pierwszych zmarszczek przebiegnie w skuteczny sposób.

Czy każdy krem pod oczy pozwala nam na osiągniecie powyższych korzyści? Zdecydowanie nie. Tym, co często sprawia, że wybrany przez nas krem nie działa tak, jak powinien, są zawarte w nim składniki. Mogą one dawać jedynie pozory nawilżenia skóry. Wybierając produkty ekologiczne, mamy do czynienia z substancjami, które działają naprawdę i dogłębnie odżywiają skórę. Dlatego warto pogłębiać swoją wiedzę na temat składników o korzystnym i niekorzystnym działaniu.

Regularność sposobem na najlepsze efekty

W przypadku cienkiej i wrażliwej skóry wokół oczu, nie możemy pozwolić sobie na jedynie doraźne działania pielęgnacyjna. Niezbędna jest regularność, która w praktyce oznacza używanie kremu rano i wieczorem. Dobrze jest także uzupełnić pielęgnację skoncentrowanym serum, o składnikach dostosowanych do potrzeb naszej skóry. Dzięki temu wzmocnimy działanie kremu i zapewnimy okolicom oczu dodatkową dawkę cennych substancji. Warto również pamiętać, że delikatne masowanie skóry wokół oczu wykazuje działanie ujędrniające. Do redukcji opuchnięć, spowodowanych na przykład zbyt małą ilością snu, świetnie sprawdzają się nie tylko zimne okłady, ale także kremy zawierające kofeinę. Wiele kobiet ceni sobie kremy wzbogacone śluzem ślimaka, kolagenem, aloesem i kwasem hialuronowym. Są to substancje, które wykazują pozytywny wpływ na kondycję skóry pod oczami. Niemniej jednak dobranie odpowiedniego kremu z reguły zajmuje nam trochę czasu i wymaga przetestowania różnych produktów. Na szczęście wśród kosmetyków naturalnych łatwo jest znaleźć dobry i niedrogi krem pod oczy.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com