Jak wybrać dobry krem pod oczy?

Przyczyny worków pod oczami

Dobry krem pod oczy (https://www.bee.pl/artykul/dobry-krem-pod-oczy-ktory-wybrac-top-5-kremow) dostosowany powinien być bezpośrednio do wieku kobiet oraz także potrzeb skóry znajdującej się pod oczami. Między innymi wyróżniamy kremy pod oczy oraz także kosmetyki o przeciwzmarszczkowym działaniu. Pielęgnacja skóry pod oczami odbywać się powinna systematycznie. Na kondycję skóry wpływa dieta oraz sen.

Worki pod oczami mogą stanowić niestety jeden z objawów przewlekłych chorób jak alergia, cukrzyca, tarczyca czy też schorzenia nerek. Skóra pod oczami jest także bardzo wrażliwa na działanie środowiska zanieczyszczonego. Przyspiesza procesy starzenia się skóry. Wśród przyczyn pojawienia się worków pod oczami wskazuje się takie czynniki jak:

  • stresujący tryb życia,
  • przemęczenie,
  • braki w śnie,
  • stosowanie niezdrowej diety.

Jaki wybrać krem pod oczy?

Skóra pod oczami ma to do siebie, że należy ją pielęgnować w sposób systematyczne. Zatem należy codziennie rano oraz wieczorem dostarczyć jej porcję witamin, nawilżenia oraz minerałów pod postacią kremu o właściwościach ściśle dopasowanych do potrzeb, które wynikają z wieku kobiety. Na produktach producenci kosmetyków umieszczają informacje o przedziale wiekowym, któremu jest dedykowany konkretny produkt na przykład 20+, 30+ czy też 50+.

Musimy wiedzieć, że o skórę wokół oczu należy dosyć wcześnie zacząć dbać. Już dwudziestolatki sięgać powinny po specjalne kremy pod oczy. Alternatywą dla kremu są specjalne emulsje czy też żele pod oczy. Są one bardzo bogate w wyciąg z świetlika, bławatka, witaminy E, aloesu oraz witaminy C. Elementem pielęgnacji codziennej skóry pod oczami jest dokładny, a do tego także delikatny demakijaż.

Najlepsze kremy pod oczy

Po trzydziestym roku życia kobiety rozpocząć powinny stosowanie przeciwzmarszczkowego kremu pod oczy. Jego zadaniem jest opóźnienie samego momentu pojawienia się kurzych łapek na skórze dookoła oczu. Taki kosmetyk wykazywać powinien działanie rozkurczające jak i także odprężające skórę. Powoduje to zmniejszenie samej widoczności mimicznych zmarszczek (są to zmarszczki, które powstają w wyniku napisania się skóry wywołanego samą mimiką twarzy). Gdy mamy jednocześnie innego rodzaju problemy skórne, to najlepszym wyjściem będzie udanie się do dermatologa, który oceni naszą skórę oraz problemy, których należałoby się pozbyć. Należy mieć świadomość, że niektóre połączenia kremów niezbyt dobrze ze sobą współgrają i mogą przynieść odwrotne efekty. W takich przypadkach konsultacja z dermatologiem jest konieczna. Jest to bardzo odpowiedzialna decyzja i pierwszy krok do zdrowej i pięknej skóry.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com